İslami Azad Üniversitesi Erdebil Geleceğin Gazetecilerini Yetiştiriyor

İslami Azad Üniversitesi Erdebil dünya çapında ki başarısı ile geleceğe yön verecek öğrenciler yetiştiriyor. İran’da yer alan üniversite uluslararasıalanda...

İslami Azad Üniversitesi Erdebil Geleceğin Gazetecilerini Yetiştiriyor

İslami Azad Üniversitesi Erdebil dünya çapında ki başarısı ile geleceğe yön verecek öğrenciler yetiştiriyor. İran’da yer alan üniversite uluslararası alanda da adından söz ettiriyor. CTWS LEİDEN sıralamasında en iyi üniversiteler arasında 610. Sırada yer alan üniversite YÖK tarafından da tanınmaktadır. Gazetecilik bölümünde öğrenim görmek isteyen öğrenciler burada sınavsız bir şekilde eğitim alabilmektedirler. Eğitim dili Farsça’dır. Ancak Türkçe’de konuşulmaktadır.

Erdebil, Türk nüfusundan oluşmaktadır. Bu nedenle Farsça dışında Türkçe ile de anlaşabilme olanağı vardır. Gazetecilik eğitimi alacak öğrenciler mezun olduklarında dünyanın her yerinde iş bulma şansını elde edebileceklerdir. İş olanaklarının uluslararası olması gelecekleri için önemli bir avantaj olacaktır. Gazetecilik alanında tam donanımlı akademisyenlerce eğitim verilmekte ve öğrenciler araştırmacı gazeteci olarak yetiştirilmektedirler. Ayrıca ülkemizde ki birçok üniversite ile işbirliği yapmaktadır. Uzman öğretim görevlisi kadrosu ile öğrencileri en iyi şekilde yetiştirmektedir. Mezunlar tüm dünyada geçerli olan beyaz diplomaya sahip olmaktadırlar.

Ülkemizden de öğrenciler İslami Azad üniversitesinde eğitim almak için yoğun bir talep göstermektedirler. ÖSYM sınavına girmeden lise diploması ile öğrenciler diledikleri bölüme kayıt yaptırabilmektedirler. İslami Azad Üniversitesi Erdebil yıllık harç ücretlerinin ucuz olması sebebiyle de öğrenciler burada lisans eğitimi almak istemektedir. Kaliteli eğitimi ucuza almak İslami Azad Üniversitesi Erdebilnde mümkün olmaktadır. Okul gelişmiş ve modern laboratuvarlar, spor tesisleri, dinlenme tesisleri gibi birçok imkanı öğrencilerine sunmaktadır. Dünyanın dört bir tarafından gelen öğrencilere ev sahipliği yapmaktadır. Bu sayede burada eğitim gören öğrencilerimiz farklı kültürlerle bir arada yaşama fırsatını da elde etmiş olacaklardır.

İran’da yaşam ucuzdur. Aylık olarak 1500 TL’ye geçinmek mümkündür. Konaklama, yeme içme konusunda öğrenciler zorluk çekmemektedirler. İran, Türkiye’ye 3 saatlik uçuş mesafesindedir. Öğrenciler diledikleri zaman ülkemize gelebilir ya da aileler kendilerini rahatlıkla ziyaret edebilirler. Tarihi, kültürü ile çok eski çağlardan bu yana ayakta kalan İran Gazetecilik öğrencilerine çok şey katacaktır.

Dünyanın en eski yerleşim bölgesi ve en eski kültürünü taşıyarak bugün ki modern halini almıştır. Yazarları, edebiyatı da bu geniş kültür yelpazesinden etkilenerek günümüze gelmiştir. Bir Gazetecilik öğrencisinin İslami Azad Üniversitesi Erdebilnde eğitim alırken kendisine katacağı bilgi ve tecrübe kayda değer olacaktır. İslami Azad Üniversitesi Erdebil öğrencisi olmak için hemen bize başvurun ve daha iyi bir gelecek için birlikte adım atalım.

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!